Ministerstvo vnitra zřídilo speciální internetové stránky s informacemi o výměně řidičských průkazů. Můžou pomoci i lidem z Chebska.
Start nových internetových stránek je součástí dlouhodobě probíhající komunikace ministerstva o tomto tématu. Internetové stránky se zabývají výhradně výměnou řidičských průkazů a jsou dostupné na webové adrese www.vymentesiridicak.cz.

„Návštěvníci mohou velmi snadno zjistit, zda právě jejich řidičský průkaz je nutné do konce roku vyměnit. Stačí pouze vyplnit datum vydání řidičského průkazu a následně se objeví tabulka s datem povinné výměny,“ uvedl ve zprávě mluvčí ministerstva dopravy Karel Hanzelka.

Nejvíce nevyměněných řidičských průkazů eviduje ministerstvo dopravy v Praze (přibližně 170 tisíc lidí), nejméně v Karlovarském kraji (22 583).
„Dle statistik je zřejmé, že si lidé již začali uvědomovat význam včasné výměny řidičských průkazů. Pro nás je to velmi důležitý signál a pevně věřím, že to bude motivací i pro další řidiče. Nicméně výměna řidičských průkazů neprobíhá ještě stále takovým tempem, jak by měla. Někteří lidé nechávají vše na poslední chvíli a neuvědomují si, že na konci roku nestihnou svou zákonnou povinnost splnit,“ řekl Hanzelka.