Kvalitnější a bezpečnější cestování čeká na řidiče jedoucí po trase Mähring Drmoul. Projekt ale zvláště Drmoulští vnímají rozpačitě. Z jedné strany jsou rádi, že se silnice opravila, ze strany druhé tvrdí, obchvat bychom potřebovali mnohem více.

Kvalitnější komunikace vznikla v rámci společného česko-německého projektu. „Silničáři provedli rekonstrukci tří úseků silnice, která je nejkratší trasou z Bavorska do Mariánských Lázní," informovala tisková mluvčí Karlovarského kraje Jana Pavlíková. „Šlo o přestavbu zhruba dvoukilometrového úseku silnice ve směru Broumov - Chodovská Huť, dále zhotovitelé provedli stavební úpravy silnice z Chodovské Huti do Tří Seker. Tato rekonstruovaná trasa je necelý kilometr dlouhá," uvedla Pavlíková. Třetím úsekem je komunikace ze Tří Seker směrem na Drmoul v délce 1,4 kilometru. Finanční prostředky dosáhly 10,6 milionu korun a projekt byl financován z přeshraničního programu Cíl3.

Hlavně Drmoulští jsou ale lehce rozpačití. „Vím, že peníze šly z jiné hromádky peněz," řekla mladá maminka Kateřina. „Nejsem ani zásadně proti této konkrétní rekonstrukci. Když ale vidím, jak se někdy i zbytečně opravují silnice, přijde mi líto, že my neustále čekáme na obchvat. Jako matka vím, jak moc je tady dopravní situace nebezpečná. Řidiči tady mnohdy jezdí neuvěřitelně rychle, jen málo jich dodržuje padesátikilometrovou rychlost."