„Oprava Židovské ulice v centru města Chebu začala v červenci a původně měla skončit v říjnu, kvůli archeologickému výzkumu se však rekonstrukce zhruba o měsíc protáhne,“ informoval tiskový mluvčí Chebu Tomáš Ivanič.

Během oprav je celá ulice neprodyšně uzavřená, takže obyvatelé města ji musejí obcházet. Z náměstí se tak dá vyjet pouze Kamennou ulicí.

Židovská je jedna z nejvytíženějších ulic ve městě. A kvůli rekonstrukci změní i svůj celkový vzhled. Původní asfaltový povrch nahradí kamenná dlažba, protože si to tak přáli památkáři. Mimo úpravy povrchu dojde také k vybudování dešťové kanalizace, na kterou odborná firma následně napojí okapové svody všech domů v ulici.

V Židovské ulici stavební firma bude měnit nejen její povrch, ale také inženýrské sítě a instalují se tu podzemní kontejnery na komunální odpad. Náklady na realizaci dosáhnou zhruba osmi milionů korun. V Židovské ulici budou podzemní kontejnery hned dvojí.

„Jedno stanoviště se dvěma podzemními kontejnery bude umístěno u uličky Zavražděných. Druhé stanoviště bude přímo na náměstí, konkrétně na ostrůvku před budovou bývalé pošty,“ doplnil místostarosta města Chebu Michal Pospíšil.

Druhé pak budou u bývalé pošty přímo na chebském náměstí Krále Jiřího z Poděbrad. „Na tomto místě budou kontejnery na směsný i separovaný odpad,“ dodal Michal Pospíšil. Hlavní výhodou podzemních kontejnerů oproti klasickým, plastovým popelnicím je to, že z nich odpad nelze vybírat. Do historického centra se i víc hodí.