V sobotu 11. března prováděli v Hranicích na Ašsku dohled nad dodržováním bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. "Krátce před půl dvanáctou hodinnou večerní si policisté všimli projíždějícího vozidla značky Škoda, které se rozhodli předepsaným způsobem zastavit a zkontrolovat jeho osádku. Při silniční kontrole se osmadvacetiletý muž podrobil orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek, který vyšel s pozitivním výsledkem na látku amfetamin/metamfetamin a THC," uvedl mluvčí policie Jan Bílek.

Následující den, v neděli 12. března, prováděla taktéž hlídka policistů z obvodního oddělení Aš stejnou kontrolu v Aši. Krátce před patnáctou hodinou policisté zastavili v ulici Okružní vozidlo značky BMW. "Osmatřicetiletý muž se následně při silniční kontrole podrobil orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek, který vyšel s pozitivním výsledkem na látku amfetamin/metamfetamin," sdělil mluvčí.

Policie. Ilustrační snímek
Policie pátrá po jednapadesátileté nemocné ženě

A do třetice ašští policisté při silniční kontrole v pondělí 13. března krátce po dvacáté hodině večerní taktéž v Aši zjistili, že i u pětadvacetileté řidičky vozidla značky Škoda vyšel test s pozitivním výsledkem na látku Cannabis.

Všichni tři řidiči, kterým vyšel pozitivní test na omamné a psychotropní látky se podrobili lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu, tedy krve a moči.