VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Řídit obec Prameny? Šanci mají i lidé odjinud

Prameny – Mluvčí ministerstva vnitra:Pomoc státu však byla podmíněna nezbytnou součinností obce a ochotou jejích občanů převzít správu vlastních záležitostí a zvolit si vlastní plnohodnotné samosprávné orgány. Dokud se tak nestane, není možné obci Prameny v řešení její předluženosti účinně pomoc.

10.3.2011
SDÍLEJ:

Volby v chebském regionu.Foto: Deník/ Václava Simeonová

Zastupitelé v zadlužených Pramenech složili mandáty v polovině volebního období. Od té doby do voleb už čtyřikrát nikdo nekandidoval. Změnit by to mohli občané z jiných obcí či měst.

Například na webových stránkách Karlovarského kraje se jeden z občanů o možnost zasáhnout do osudu obce zajímal. Podmínkou však je přihlášení k trvalému pobytu. „Poté je třeba dát dohromady kandidátku, na které musí být nejméně pět osob, a přesvědčit spoluobčany, aby přišli volit,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný.

Dodatečné volby do zastupitelstva obce Prameny by se měly uskutečnit letos 2. července.

„Termín pro podání kandidátních listin registračnímu úřadu, tedy Městskému úřadu Mariánské Lázně, je 27. dubna 2011 do 16 hodin,“ sdělil mluvčí Ministerstva vnitra Vladimír Řepka. Ten také znovu zopakoval, že stát podle zákona za závazky obce neručí. „Provizorní správa obce státem nemůže být důvodem pro jednostranné oddlužování obcí, které se vlastním nezodpovědným hospodařením dostaly do finanční tísně,“ podotkl s tím, že byla Pramenům nabídnuta bezúročná návratná finanční výpomoc, která měla sloužit jako platforma pro jednání s věřiteli obce.

„Rovněž při vlastním jednání s věřiteli bylo ministerstvo financí a ministerstvo vnitra ochotno obci vypomoci. Pomoc státu však byla podmíněna nezbytnou součinností obce a ochotou jejích občanů převzít správu vlastních záležitostí a zvolit si vlastní plnohodnotné samosprávné orgány. Dokud se tak nestane, není možné obci Prameny v řešení její předluženosti účinně pomoci,“ dodal.

Autor: Václava Simeonová

10.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení