Policie tento týden uskutečnila další několikadenní celorepublikovou dopravní akci. Policejní hlídky se nevyhnuly ani Chebsku.
Policisté se zaměřují na všechny dopravní přestupky. Prověřují rychlost, způsob jízdy, použití bezpečnostních pásů a technický stav vozidel.
V souvislosti s koncem školního roku se zvýší jejich počet také v blízkosti škol. Policisté budou dohlížet na to, aby se dětem, které vyběhnou s vysvědčením v ruce, nic nestalo.

Po dobu prázdnin je ale zodpovědnost především na rodičích. „Rodiče by hlavně měli vědět, kde se jejich dítě pohybuje. Měli by mít přehled kde a s kým se nachází,“ uvedla plzeňská policejní mluvčí Jolana Číhová.
„Pro řidiče, kteří vyrážejí v těchto dnech na dovolenou a vůbec po celé léto samozřejmě platí upozornění, že se okolo vozovek a na chodnících bude pohybovat mnohem větší množství dětí. Je třeba si dávat opravdu pozor. Může se stát, že třeba na parkovišti znenadání vběhne dítě před či za auto. Je skutečně důležité mít takzvaně ´oči na stopkách´.“

Pro rodiče většinou letní prázdniny představují plánování volného času ratolestí již dlouho dopředu.
„První dva týdny to bude muset náš pubertální syn vydržet doma. Naštěstí se všichni sousedé známe, takže ten, kdo zrovna bude doma, dohlédne na děti okolo domu,“ řekla Lucie Blašková z Chebu. „V polovině července pojede na letní tábor a pak se s manželem prostřídáme v dovolené a vyrazíme na nějaké výlety. Každoročně pro nás letní prázdniny znamenají vymýšlení, co a jak udělat, aby syn neměl ´čas na hlouposti´.“
Stejně jako ona to vidí i další rodiče. „Naštěstí máme babičku a spoustu příbuzných, kteří nám v létě pomohou. O naší dovolené se zase u nás vystřídají děti příbuzných,“ potvrdil také Pavel Melichar. „Kdyby to šlo, vzal bych si dovolenou celé dva měsíce,“ povzdychl si.