Počasí v sobotu 22.června bylo příznivě naladěno a již druhý ročník Rodinného dne zůstal ušetřen dešťových přeháněk. Letošní setkání neslo podtitul legendárního festivalu Wooodstock. Nikomu náladu nezkazily výpadky elektřiny, se kterými pořadatelé bojovali. Všichni vnímali pohodové odpoledne plné her, soutěží, úsměvů a dobré nálady.

Studentské parlamenty znovu dokázaly, že mladí umí samostatně připravit program, který pochválí i starší generace. A ten nabízely myslivecký spolek Markazín z Hranic, který populární formou dětem přibližoval mysliveckou práci, foto koutek Zuzky Pavlíkové, kreativní dílny, copánkový salón. Svou činnost prezentovala psí škola z Kopanin, vystupovaly děti z hranické mateřské školy, zpívaly děti pod vedením paní Heleny Berkovcové. Nechyběli hraničtí hasiči, rybáři, zpíval písničkář Slavíček. Nabídka byla pestrá a k mání bylo i bohaté občerstvení.

Tradičním odpoledním vrcholem byla Člunyáda, kdy se na hladinu rybníka v Trojmezí vydaly kombinované posádky na člunech. Bojovalo se o nejlepší čas. Závod komentovali místostarostka Pavla Hošková a hranický starosta Daniel Mašlár.

S dětmi a mládeží v Hranicích celoročně pracuje Dům dětí a mládeže Sluníčko Aš. „Velmi mě těší, že si děti dokázaly program připravit a realizovat. Je dobře, že se z Rodinného dne na Trojmezí stává tradice,“ řekla k tématu Lenka Krupková z ašského domu dětí.