Projekt Rodina odvedle, který letos pokračoval už osmým ročníkem, zavítal také na Chebsko. Koordinátorka pro Karlovarský kraj Anna Berkovcová se ovšem musela potýkat s problémy. Za prvé měla letos potíž sehnat účastníky, za druhé již přihlášená vietnamská rodina na poslední chvíli odvolala svou účast, protože podlehla viróze.

„Jinak se ale společné obědy, které se uskutečnily, povedly,” poznamenala Berkovcová. „Například mongolská rodina Ariunbolda Jargala z Aše si vyměnila kontakty s pořadatelskou rodinou a pozvala ji na oslavu jejich lunárního roku, která by se měla konat někdy v únoru. Mongolce pozvala ředitelka základní školy v Lipové Michaela Lámerová spolu s kuchařkou z téže školy Květou Matouškovou,” zmínila. Oběd se odehrával v Okrouhlé v bytě Michaely Lámerové.

Druhý oběd se uskutečnil v Chranišově u Nového Sedla. Emil Voráč, ředitel občanského sdružení Khamoro hostil ukrajinskou rodinu Světlany Borysové.
I zde ovšem zasáhla viróza a tak návštěva nedorazila v původně ohlášené sestavě. „Ovšem jinak to bylo skvělé,” konstatovala Borysová.

V Okrouhlé si všichni pochutnali na vepřové pečeni s bramborovým knedlíkem a výborném domácím jablečném závinu, který připravila Květa Matoušková.
V Chranišově oběd také příjemně překvapil. Podávala se vepřová pečeně se špenátem a červeným zelím, nechyběly knedlíky a výpečky.

Také zde byl jako poslední chod typicky český jablečný závin. Hosté i hostitelé si rovněž pochutnali na zmrzlině, k pití se podávala káva, čaj, limonád

, prostě na co měl každý chuť.