VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rok 2012? Jsou tu obavy ze špatné finanční situace

Chebsko –„Dívám se do budoucna s optimismem, i když nás nečekají jen lehké chvíle,” říká Hašek.

26.12.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jan Rotrekl

Blížící se rok 2012 může přinést mnoho zajímavých událostí. Někteří občané se však jeho příchodu obávají. Deník k tomuto tématu připravil sondu s otázkami známým občanům regionu.

Ty zněly: Na jakou událost roku 2012 se nejvíce těšíte? Naopak, čeho se nejvíce obáváte?


Michal Hašek,
šéf Asociace krajů ČR

Moje těšení se je ryze soukromé. Těším se na víkendy s rodinou. Na to, jak budu se svojí dcerou a manželkou. Nemám žádná velká přání.

Obávám se důsledků ekonomické dluhové krize. Přicházející rok nebude lehký, ale jediné, čeho se musíme bát, je strach. Dívám se do budoucna s optimismem, i když nás nečekají jen lehké chvíle.

Gabriela Vosyková, ředitelka
a jednatelka společnosti
Radio Egrensis

Ať přemýšlím jak přemýšlím, nic, na co bych se vyloženě těšila mě nenapadá. Snad že přijde nový začátek, ale obavy ve mě budí, co přinese. Současná doba nepřeje moc nadějím, ale já vím, že dokud mám kolem sebe svojí rodinu, svoje milované blízké, mám také důvod těšit se z toho, co je!

Jaroslava Novotná,
ředitelka tanečního studia

Nejvíce se těším na vystoupení mých děvčat na akci Sportovec roku.

Naopak nejvíc se obávám finanční situace u nás.

Roman Knedlík,
místostarosta Františkových Lázní

V roce 2012 se nejvíce těším na fotbalové EURO 2012 a naopak se obávám toho, co přinese další očekávaná vlna ekonomické krize.

Miroslav Nenutil,
senátor

Na to že (snad) neskončí svět a čeká nás další rok, který je výzvou a příležitostí pro každého. Moc se těším na vystoupení našich sportovců na Letních olympijských hrách v Londýně.

Největší obavy mám z dopadu takzvaných reformních zákonů na naši společnost. Krize se dotýká velkého počtu občanů a necitlivé škrty mohou zbytečně eskalovat sociální napětí. To, co potřebuje společnost ,není strašení, ale řešení. Věřím ale, že občané se nedají zlákat extremisty a populisty a že rozumně ocení důsledky dobrých i špatných politických kroků - například v krajských volbách.

Martina Kuželová
vedoucí sekretariátu,
tisková mluvčí chebské radnice

Těším se, že se v novém kulturním centru Svoboda rozjedou také kluby, a snad tedy v Chebu znovu dojde i na ´mimofestivalový´ jazz.

Obávám se možná jen lidí, kteří se neumí, nebo nechtějí radovat ze života.

Pavel Vanoušek,
starosta Chebu

Těším se, že bude zahájena rozsáhlá úprava levého břehu Ohře.

Obávám se rostoucího sociálního napětí mezi občany města.

Pavel Hojda,
poslanec Parlamentu ČR

Fandím sportu a nejvíce se těším na mistrovství Evropy v kopané a samozřejmě na Olympijské hry v Londýně.

Nejvíce se obávám platnosti a účinnosti zákonů prosazených touto pravicovou vládou, které budou mít velmi tvrdý dopad na obyčejné nevyvolené občany ČR.
Vadí mi rovněž připravovaný zásah ministra zdravotnictví, který hodlá omezit platbu zdravotních pojišťoven na léčení v lázních od poloviny příštího rohu. Karlovarský kraj je na dobrém fungování a finančním zajištění lázní poměrně dost ekonomicky závislý.

Oto Teuber,
starosta Nového Kostela

Nejvíce se těším na nové zajímavé lidi, které v osobním i profesním životě potkám.

Nejvíce se obávám špatné finanční situace všech v roce 2012.

Lenka Malkovská,
starostka
Františkových Lázní

Velmi se těším na dovolenou s přáteli a svými nejbližšími. Ať už bude kdekoliv (nejraději na horách) a kdykoliv. Již delší dobu jsem je všechny zanedbávala a tímto slibuji, že nabídky ke společným akcím se pokusím neodmítat.

Mé obavy souvisí s předešlou odpovědí. Jediné obavy jsou o mé nejbližší to znamená rodinu a přátele, o jejich zdraví a s tím související životní pohodou.
Jinak doufám, a věřím, že zachovám jasnou a racionální mysl, odliším podstatné od nepodstatného, rozeznám, co mohu ovlivnit a co ne a pak nemusím mít a nemám obavy z ničeho.

Autor: Vladimír Kučera

26.12.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení