Na jedné straně radost z peněz, které se vybrali, na druhé zase smutek z chování některých obyvatel města.
„Lidé na nás byli vulgární, často nás posílali do … ,“ postěžovala si Jarmila Jarušková z občanského sdružení Rokršti. To pořádalo v Chebu v rámci akce 30 dní neziskových organizací veřejnou sbírku. Její výtěžek ve výši 9 753 korun je určen na podporu aktivit chráněných dílen.

Je to změna proti loňskému roku. Tehdy byli v Karlovarském kraji vylosovány tři organizace, v jejichž prospěch se veřejná sbírka dělala. Shodou okolností byli všechny tři z Karlových Varů. „Letos proto byla vybrána jedna organizace z každého okresu. Na Chebsku to byl Joker . V loňském roce se nám ale podařilo vybrat více peněz. Zhruba dvanáct tisíc korun,“ poznamenala Alena fialová, další členka sdružení Rokršti.

To má s dílnami dobrou spolupráci. Její mladí členové pomáhali v létě jako asistenti pro postižené děti.
Občanské sdružení Rokršti se už několik let věnuje hlavně práci s mládeží ve věku od 13 do 26 let.
Pro malé Chebany je díky obětavému úsilí členů sdružení už několik let v Palackého ulici v Chebu přístupná klubovna moderních deskových her. Rokršti tak nabízí dětem netradiční využití volného času. „Před nedávnem jsme zase přivezli novinky. Patří k nim hry Activity II, Pentago nebo Fantom,“ poznamenala Fialová. Klubovnu pravidelně navštěvují zhruba dvě desítky dětí z celého Chebu.

 

Komentář k tomuto článku najdete zde: