Nově zde začíná promítat letní kino pod názvem ´MU-KNI´, kdy společně hodlají filmové zážitky poskytovat Městské muzeum a Městská knihovna Františkovy Lázně.

„Na myšlence vzniku letního kina pracujeme asi rok, co u nás v budově filmy promítáme povětšinou dokumenty," uvedla knihovnice Jana Žáková. „A samozřejmě nás motivovalo, že ve Františkových Lázních zaniklo klasické kino a už v minulosti i to letní. V našem MU-KNI se soustředíme na takzvané klubové filmy," upřesnila.

První projekce se odehraje na zahradě muzea v pátek 5. června od 21.30 hodin. Hosté se mohou těšit na film Poslední rok, režiséra Mika Leigha.

V případě nepříznivého počasí se promítání uskuteční v sále Městské knihovny Františkovy Lázně.

Snímek zprostředkuje situace, kdy kolem šťastného manželského páru obíhají nešťastné a osamělé životy jejich přátel a příbuzných. Jako jejich důvěrníci vidí do jádra všech jejich zamotaných životů, do jejich přátelství a osamělosti, do naděje a zoufalství, do vzniku nového i zániku starého. A to vše by bylo v pořádku, pokud by se jedna neprovdaná kamarádka nezamilovala do jejich syna. Režisér Mike Leigh, šestkrát nominovaný na Oscara, občas přezdívaný jako ´antropolog s kamerou´, přichází s další skvělou studií lidských osudů. A v čase, který se odehraje ve filmu, mu na to stačí jeden rok.