Šikovné chebské diskomažoretky ze Sportovního klubu Phoenix, tanečního studia Magicdance, brzy zahájí nový školní rok. Jejich vedoucí Jaroslava Novotná snad celé prázdniny žila přípravou na další sezónu. Jako správná ´mamča, kamarádka a šéfka´ úspěšných děvčat, která například ve Švýcarsku v roce 2002 vybojovala titul První vicemistr Evropy a mnohokráte bodovala na republikových šampionátech, ochotně o svých svěřenkyních hovořila.

Pochlubíte se, jaké novinky nastávající školní rok chystáte?
Naše taneční studio se rozšířilo o další dvě třídy, takže v letošním školním roce jich otvírám osm. Z toho šest bude zaměřených na diskomažoretky a dvě na showdance. Do mladší třídy se mohou přihlásit i chlapci, což je velká změna. Doposud chodila pouze děvčata. Mohou přijít kluci od šesti do deseti let. Moc se na práci s nimi těším. Hochy jsem už trénovala, ale je to hodně let zpátky.

Jste po dovolené patřičně zrekreovaná a máte dost sil a energie vůbec do práce s malými diskomažoretkami?
Dovolenou jsem si vybrala hned ze začátku prázdnin. Ale upřímně řečeno, už od vysvědčení mě ´pronásledují´ nápady na příští školní rok. Nedá se od toho odprostit, ale já jsem ráda. Navíc čtyřletá dcerka Natálka mě nenechá oddychnout ani chvilku. Sama pořád tancuje a chce se učit stále něco nového. A ještě navíc mi vybírá písničky pro malé diskomažoretky. Takže mezi vařením a uklízením studujeme muziku a vybíráme jen to nejlepší, protože to si všechny děti zaslouží. Nic prostě nechci nechat náhodě. Síly mám až dost a už se opravdu nemůžu dočkat jak těch velkých slečen, tak i maličkých, a nových členů samozřejmě taky.

Býváte s některými děvčaty v kontaktu i přes prázdniny?
Musím přiznat, že se holky ozývají. To mne vážně těší. Někdy mám i takový pěkný pocit, že jim chybím. To mě velmi hřeje a ´nabíjí´. Vidím, že to, co dělám, k něčemu je. Dokonce mi jedna slečna volala až z Řecka, což mi udělalo šílenou radost. Jsou to prostě skvělé holky, které bych opravdu nikdy nevyměnila. Jak já říkám, každý, kdo ke mě chodí, má kousek mého srdce. Možná to zní divně, ale děti jsou prostě tak úžasné, bezprostřední a upřímné, že každá jejich věta vás buď podpoří nebo nutí k zamyšlení. A o tom to je. Ale o to víc to bolí, když se někdo odhlásí.

Jak je to se slečnami, které se dostaly na střední školy ve vzdálených městech a budou na internátech?
Každá ´moje´ slečna, která jde na střední školu, má u nás dveře otevřené do poslední chvíle. Pokud to pak prostě nejde, opláčem to všichni, protože jsme společně letos už osmým rokem. Ale zatím to vypadá, že nám letos nikdo neodpadne. A upřímně – každou chvilku si říkám, holky vydržte alespoň ještě jeden rok! Nějak si to bez nich neumím představit. Prostě byly první a díky nim jsem dokázala všechno, co se kdy povedlo. Je to opravdu citová záležitost, ale myslím si, že je to i z jejich strany.

Kdy budete mít nejbližší veřejná vystoupení?
Ta nejbližší plánujeme na 29. září v Dolním Žandově a 20. října na módní přehlídce Karla Janovce v Chebu. Už se moc těším.