Kruhový objezd u čerpací stanice Shell v Chebu se včera ráno stal nebezpečným. Na vozovce se objevila naftová skvrna, kterou projíždějící vozidla rozjezdila a značně to klouzalo. Na místě hodinu a čtvrt stáli chebští strážníci a na nebezpečný úsek upozorňovali řidiče, aby nedošlo k neštěstí. Je ale nutné říct, že řada šoférů špatně pochopila signály hlídky a z jejich rtů bylo možné odezírat nejrůznější výrazy.

„Strážníci přímo na kruháči mě překvapili,“ přiznal Jan Chvojka, jeden z řidičů. „Asi bych ani nepoznal, že je tu rozlitá nafta, i když cítit rozhodně byla. Vypadalo to, že je silnice jen mokrá.“

O tom, co se na silnici stalo, věděla také Policie České republiky (PČR), která informovala Chetes. „Nakonec jsem to ale musela sama urgovat, protože hlídka stála více než hodinu na kruháči a bylo třeba, aby vyjela k dalšímu případu,“ zlobila se strážnice Monika Rendlová, která právě měla službu na ústředně. „Když dorazil Chetes, už tam byli ze Správy a údržby silnic,“ doplnila.

„Podle sdělení ze společnosti Chetes byli tamní zaměstnanci na místě 10 minut po zavolání a hned také volali mistrovi zpět, že skvrna je už odstraněna firmou Správa a údržba silnic (SÚS),“ informovala mluvčí chebské radnice Martina Kuželová.

„Právě SÚS má ve správě tyto komunikace: Vrázova, Na Návrší, Podhradská, Pivovarská od Wolkerovy po Evropskou, Evropská, Ašská, Pražská od kruhové křižovatky ven z města, Tršnická směr na Hradisko a dál, komunikace na Libou ze Zlatého vrchu, 17. listopadu od Evropské ven z města, komunikace na Pomezí po staré silnici, K Hájům a Zemědělská.,“ vyjmenovala.

„Kdyby totiž zavolali rovnou hasiče, tak by se nemuselo řešit, kdo za co zodpovídá a silnice by byla čistá za chvíli,“ konstatoval řidič Chvojka.