Výletní restaurace Myslivna u Chebu nejspíše zmizí z mapy. Úředníci Městského úřadu Cheb totiž obdrželi od vlastníka objektu žádost o povolení demolice stavby. Navíc se o objekt začala zajímat i realitní kancelář, která za polorozpadlý dům a pozemek požaduje přes pět milionů korun. Lidé z Chebska vzpomínají na tento historický objekt s nostalgií.

„Tuším, že v osmdesátých letech byla tato restaurace jedna z nejvyhledávanějších provozoven v okolí," uvedla Veronika Šatrová z Chebu. „Dělali jsme tam inventury. Provozovala se zde i škola v přírodě. Byl to opravdu skvost. Velmi mě mrzí, že půjde tato stavba k zemi, stejně tak jako dopadlo gymnázium Rudolfinum. Toho byla také škoda," dodala.

„O tom, že se Myslivna nabízí k prodeji, víme, ale nijak se nás to netýká objekt není v majetku města," informovala tisková mluvčí chebské radnice Martina Kuželová. „Jak ale informoval náš odbor stavební a životního prostředí, obdržel žádost o povolení k odstranění stavby, kterou právě vyřizuje," dodala.

Jak se podařilo Chebskému deníku zjistit, mostecká realitní kancelář zařadila tento objekt spolu se sousedními pozemky k prodeji, a to za 5 255 000 korun.

„Chodili jsme tam s rodiči skoro každou neděli odpoledne," zavzpomínala Alena Voborníková z Chebu. „Rodiče si dali kávičku, pivíčko a my děti jsme dostaly zmrzlinový pohár nebo limonádu a zákusek. Bylo to moc fajn," dodala s nostalgií.

Na restauraci vzpomínají i další lidé z Chebska.

„Já tam pamatuji i podnikovou oslavu MDŽ. Dnes zbyly jen nostalgické vzpomínky," posteskl si Václav Mottl z Chebu.

Kdy by se přesně mělo s demolicí objektu Myslivny začít, se zatím neví.