Projekt rozvozu potravinových balíčků byl v Karlovarském kraji ojedinělý a využilo ho 287 klientů. Cílem bylo ochránit skupinu, která je rizikem nákazy nejvíce ohrožená.

„Balíčky se základními potravinami začali rozvážet pracovníci správy zdravotních a sociálních služeb,“ informovala mluvčí chebské radnice Simona Liptáková.

Postupně se k nim přidávali i dobrovolníci. Součástí balíčků, s jejichž rozvozem začalo město v březnu loňského roku, byly i roušky, které v první vlně pandemie občané šili.

„Po letní pauze, kdy se zdálo, že nákaza ustupuje, zasáhla druhá, razantnější vlna. Vedení radnice rozvoz obnovilo,“ uvedla mluvčí.

Za pomoci dobrovolníků, herců chebského divadla a Farní charity se rozjela druhá vlna pomoci, která byla doplněna o linku podpory. Tato linka sloužila každému seniorovi, který potřeboval například doprovod k lékaři nebo vyzvednout léky.

Na linku Pomáháme v Chebu mohou senioři volat i nadále. Operátoři poskytují na telefonním čísle 777355370 seniorům pomoc každý všední den vždy od 9 hodin do 21 hodin.