Úkolem bylo, že si každý, kdo se chtěl zúčastnit, musel vyrobit plavidlo, aby doplul po řece až do cíle. Někteří se ve vodě i vykoupali.

„Pořádáme tuto soutěž již potřetí," řekl hlavní organizátor Jaroslav Koubek. „Inspiroval jsem se v jiných vesnicích, kde podobnou soutěž pořádali pravidelně," upřesnil Koubek.

Úkol pro soutěžící byl jednoduchý, museli sestrojit plavidlo, které by na hladině vydrželo alespoň půl hodiny, a doplout tak ze startu do cíle. Na vodu vyjeli například piráti.„Dneska máme v soutěži celkem šest plavidel. Příprava celé akce trvá přibližně dva měsíce."

Večer po akci se konalo slavnostní vyhlášení výsledků neckyády a taneční párty.

„Na soutěži hodnotíme vzhled plavidla, čas a vzhled posádky. Což znamená, jaké kostýmy si pro plavbu vybrala a jak se zalíbily hostům," usmál se Jaroslav Koubek. Soutěžící měli z plavby po řece Ohři velkou legraci. „Dnes se mi jelo velmi dobře. Plavidlo jsme dávali dohromady asi dva dny. Je to vždycky velká sranda," řekl Jindřich, jeden z členů posádky. „Jel jsem již všechny předešlé roky a pokaždé je to stejné. Jde jednoduše o zábavu," podotkl soutěžící Honza z Milhostova. Nejrychlejší plavidlo bylo vodní MHD. Návštěvníci si zvolili jako nejhezčí plavidlo Krále lenochů (postel) a jako nejlépe oblečenou posádku piráty.