VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rušení spojů zavání podivnými praktikami

Chebsko, Luby – Náměstek hejtmana Petr Navrátil má podezření, že vláda pracuje v zájmu soukromé firmy

19.9.2010
SDÍLEJ:

Vlaky z Chebu do Lubů by mohly přestat jezdit, alespoň taková je představa státu. Pomocnou ruku naštěstí podala soukromá společnost. Pozadí pomoci je ale podivné. Foto: Deník: Nataša Šmatová

Že za provozováním vlakových tratí v Karlovarském kraji stojí podivné praktiky se domnívá náměstek hejtmana Karlovarského kraje Petr Navrátil. Stát chce rušit nevýhodné vlakové spoje a jedním z nich je i ten do Lubů, což by mohlo znamenat značné komplikace pro obyvatele bydlící tímto směrem.

„Před nedávnem se náš kraj ohradil proti návrhu Správy železniční dopravní cesty, která avizovala rušení železničních tratí v našem regionu. Krátce poté se na Karlovarský kraj obrátila společnost RegioJet Radima Jančury se zajímavou nabídkou.“
Společnost chce provozovat trasy, které navrhl stát ke zrušení. Konkrétně jde o trasy Cheb – Luby, Dalovice – Merklín, Nová Role – Chodov a Nové Sedlo – Loket.

„Záměr RegioJetu je o to atraktivnější, že nabízí provozování železniční dopravy o 30 procent levněji, než se na uvedených tratích dosud jezdilo,“ vyjmenoval Navrátil.
Na první pohled se jedná o věc jednoznačně výhodnou.

„Vidím v ní však řadu sporných bodů,“ pokračoval náměstek. „Za ten nejdůležitější považuji, že má Karlovarský kraj uzavřenu desetiletou smlouvu s Českými drahami. Navíc – po jednání s RegioJetem ve mně postup společnosti budí dojem, že vláda v tomto případě pracuje v zájmu této soukromé firmy tím, že vyhrožuje nekoncepčním rušením tratí a připravuje tak společnosti půdu pro převzetí regionálních železnic. RegioJet v roli zachránce pak může přijít s ´pomocnou rukou´ krajům v podobě své nabídky. Zvláštní je i to, že při jednání Asociace krajů s ministerstvem dopravy byli přítomni také zástupci zmíněné společnosti.

Tyto skutečnosti jen potvrzují domněnku, že vláda je podnikatelský projekt, prostřednictvím kterého si vlivní podnikatelé budou řešit své zájmy,“ konstatoval náměstek.

„Už jsem to opakoval nesčetněkrát – pro náš kraj je prvořadé zajistit dopravu pro naše obyvatele, aby se bez problémů dostali do práce i k lékaři. S RegioJetem proto dále budeme jednat a stejně tak i s Českými drahami, zda jsou na takovou nabídku schopny odpovědět.“
„Člověk už je znechucen tím, co se v naší společnosti děje,“ prohlásil Cheban Zdeněk Tomášek. „Stát šetří, ale na nesprávných místech. Největší výdaje mají sami naši volení zástupci,“ dodal.

Autor: Nataša Šmatová

19.9.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení