Kromě cenných zkušeností si odnesou hezké zážitky.
„Ruské studenty v uplynulých dnech například přijal chebský starosta Jan Svoboda,“ uvedl Vladimír Golláň, jeden z organizátorů akce na české straně. Město Cheb totiž celou výměnnou praxi chebské Integrované střední školy a ruské školy zaštiťuje.

„Podívali se také do františkolázeňského aquafóra na street dance.“ Studenti z Nižního Tagilu absolvovali také výlet do Plzně. Navštívili ZOO, ale především si prošli pivovar. „Vzhledem k tomu, že jde o budoucí číšníky a kuchaře, tak to pro ně byl jistě zajímavý zážitek,“ uvedl Golláň.

Malý ozdravný pobyt na studenty čekal v mariásnkolázeňském hotelu Westend. Jeho majitel Vladimir Ogibenin je totiž Tagilčan. „Děti si tak užily saunu, bazén či večeři,“ dodal Golláň s tím, že nevynechali ani návštěvu Zpívající fontány.

„Moc se mi líbí celé město,“ řekla Michalina Karmacka, jedna z ruských studentek. „Doufala jsem, že si odvezu mnoho zážitků. A to se mi zajisté splní,“ uvedla. Jediné, z čeho měli studenti strach, byla jazyková bariéra. „Na praxi na nás mluvčí česky, takže už jsme leccos pochytili. A když se nedorozumíme slovy, pomohou nám ruce,“ smála se.

Rusy ještě čeká třeba přijetí generálním konzulem ruské federace v Karlových Varech.