To by se během letošního roku mělo změnit. V centru se objeví několik radarů, které budou umět dokonce číst i značku SPZ a odhalení pirátů silnic tak bude snazší.

„Chceme pořídit informační radary i takzvané úsekové radary, které budou rychlost i zaznamenávat. V tuto chvíli tipujeme místa, kde by jejich umístění bylo potřeba," uvedl chebský místostarosta Jiří Černý.

Radary by se mohly objevit v ulicích Evropská, Ašská, v Hradišti anebo v Podhradu. Setkat se s nimi by mohli také obyvatelé Tršnic.

„Rádi bychom radary operativně přesouvat, podle aktuální situace. Spolu s tím nás čeká také posílení týmu odboru, ve kterém budou úředníci následně přestupky řešit a zpracovávat," konstatoval místostarosta.

Podle současné situace vedení města předpokládá, že přestupků úřad zaznamená zpočátku velmi mnoho.

Největší sbírka Lego Star Wars v republice je v Aši.
FOTO: Začalo to jednou lodí. Skončilo to největší sbírkou Lego Star Wars

„Na začátku počítáme s tím, že přestupků bude poměrně hodně. Dozvídáme se, že řidiči často rychlost v centru města nedodržují. Ale na začátku měření budeme tolerantní. Nemáme zájem na tom, abychom vybírali pokuty za rychlou jízdu, ale hlavním cílem je celkové zklidnění dopravy v centru a o bezpečnost provozu. Zaznamenali jsme od občanů i od policistů několik případů, kdy šlo lidem i o život," poznamenal chebský starosta Antonín Jalovec.

Vysoké rychlosti automobilů v centru jsou často svědky i sami občané.

„Stává se to zejména večer, že řidiči rozjedou auto úplně naplno a frčí centrem, aniž by se ohlíželi na předepsanou rychlost. Lidé na přechodech mají i strach přecházet, protože nevíte, z jaké strany se auto přiřítí," uvedl Stanislav Čermák z Chebu. „Doufám, že radary přinutí řidiče sundat nohu z plynu, i když mám za to, že si z toho moc hlavu lámat nebudou," podotkl.

Radary by město mělo přijít zhruba na čtyři miliony korun. Přesně to budeme vědět až ze studie, která se nyní zpracovává.

Olympijský pětiboj žáků základních škol se odehrál ve Františkových Lázních. Akce o pohár starosty města se zúčastnilo celkem 251 dětí z celkem 10 škol.
Školáci se při závodech setkali s Josefem Váňou