Doslova bleskový generální úklid! A pravděpodobně ne z vlastní iniciativy. Přesně takové události má za sebou Lomanská pekárna ve Františkových Lázních. Ve středu ji kvůli značným závadám (i třeba velkému množství myšího trusu ve skladu) uzavřela Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). Ovšem v pátek ráno už podle tamních provozovatelů byly všechny hygienické nedostatky odstraněné a Pekárna opět ´jede´.

Dále však platí, že SZPI zahájila s provozovatelem správní řízení o uložení sankce. Ta může podle mluvčího SZPI Pavla Kopřivy dosáhnout výše až jeden milion korun.

„Porušení hygienických předpisů byla významného rozsahu. Jednalo se o výskyt škůdců a exkrementů dokazujících nepravidelný a zcela nedostatečný úklid a deratizaci," potvrdil Kopřiva a dodal, že vše SZPI odhalila při pravidelné namátkové kontrole.

„Rozhodně jsme nešli na udání zákazníka," upřesnil. „Vzhledem k nálezům nelze vyloučit kontaminaci surovin a riziko, že potraviny jsou nevhodné k lidské spotřebě. Provozovatel neměl zavedené odpovídající postupy pro regulaci škůdců. Pekárnu inspekce uzavřela a nařídila provést důkladnou deratizaci, sanitaci a odstranění veškerých potravin a surovin," řekl.