Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

S bývalou Svobodou radnice počítá

Cheb - Ve Strategické plánu rozvoje města Chebu není aktuálních devět projektů.

16.9.2009
SDÍLEJ:

PŘEDSTAVITELÉ MĚSTA CHEBU stále počítají s přeměnou bývalé Svobody na kulturní dům. Foto: Vizualizace – MÚ Cheb

Představitelé chebské radnice prezentovali, jak pokračuje vývoj Strategického plánu rozvoje města Chebu. V úmyslu mají stále třeba proměnu bývalé Svobody. Naopak jihovýchodní obchvat města bude muset počkat.

Na strategickém plánu se podíleli odborníci z veřejného i soukromého sektoru. „Od přijetí strategické vize, kterou chce radnice a další subjekty naplnit do 15 až 20 let, uplynulo dva a půl roku,“ uvedl chebský místostarosta Miroslav Plevný. „Jsem přesvědčený, že plán není jen prázdným dokumentem - vedení města i zastupitelstvo se snaží podporovat právě ty aktivity, které k jeho naplňování přispívají.“

Mluvčí chebské radnice vysvětlila, že původní plán zahrnoval pět desítek větších či menších projektů rozdělených do tří hlavních oblastí. Jednalo se o kvalitu života a prostředí, o podnikatelské prostředí, ale také o dopravu a infrastrukturu. „Projekty jsou dvou typů - konkrétní akce jako například rekonstrukce pěší zóny, a souhrnné mezi které patří třeba příprava pozemků pro bytovou výstavbu,“ vyložila.

Původně se uvažovalo o 49 projektech. „U patnácti konstatujeme, že byly dokončeny či naplněny - třeba nastartování pravidelných kulturních akcí ve městě jakými jsou zahájení turistické sezóny, Valdštejnské slavnosti či vánoční trhy,“ popisoval Miroslav Plevný. „A devět projektů vyřazujeme s tím, že již nejsou aktuální, jejich nositelem je jiný subjekt než město, jsou součástí jiného projektu.“ Mezi ty patří například jihovýchodní obchvat Chebu.

O co ale občané nepřijdou, je samozřejmě dokončení obnovy chebského bulváru, ale také proměna bývalé Svobody v nové kulturní a společenské centrum. Radost mohou mít také ti, kteří chodí do Poohří na procházky. Vedení radnice se chystá v budoucnu také na úpravy levého břehu řeky Ohře. Jeho vzhled často obyvatelé Chebu kritizovali.

„Je ostuda, jak druhý břeh vypadá,“ řekla Tereza Horáková z Chebu, která se s kamarádkou procházela v areálu Krajinky. „Člověk si nemůže udělat ani okružní jízdu na kolečkových bruslích. Leda by chtěl člověk skončit na chirurgii, když by vjel do nějakého výmolu,“ dodala.

Autor: Václava Simeonová

16.9.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Obal prvních Stínů nad Krušnými horami.

Chcete být jedním z autorů? Stíny nad Krušnými horami budou mít své pokračování

Ilustrační foto.

Seniora měsíce trýznila, bila ho, nutila krást a brala mu důchod

Podvodník připravil stát na daních o jeden milion korun

Karlovy Vary - Na téměř 1,1 milionu korun si přišel devětačtyřicetiletý muž, který peníze získal tak, že o ně připravil stát na daních.

Chebští tanečníci opět zabodovali

Cheb - Další úspěšnou misi mají za sebou tanečníci ATK Standard Cheb. Ti se tentokrát představili v Kladně a v Říčanech. A domů se s prázdnou nevrátili.

Pod obraz se zpil školák na výletě

Karlovy Vary – Neskutečných 1,85 promile alkoholu měl v krvi patnáctiletý žák deváté třídy základní školy v Mariánských Lázních, který se pod obraz zpil na výletě do Karlových Varů.

V Teplé budou mluvit o čokoládě

Teplá - Potěšení, lék i přítel, vším tím může být pro své milovníky čokoláda. A právě o ní bude přednáška Život s vášní a čokoládou. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení