Doba maškarních plesů pro děti i dospělé a masopustních průvodů nastala i na Chebsku.

Dětský karneval mají za sebou také ve Františkových Lázních. Nejmenší z 1. Základní školy a z 1. mateřské školy ve Františových Lázních potěšil country bál v místním salonu Bažina. „Tentokrát jsme se rozhodli vyměnit tradiční maškarní karneval za country bál v maskách,“ uvedla ředitelka mateřské školy Iva Kožíšková.

Na akci se malí kovbojové, princezny nebo indiáni učili country tance za doprovodu plzeňské kapely MHS. Malí tanečníci se dozvěděli základy a sami si je vyzkoušeli.

Kromě tancování na známé country písničky pro ně byly připraveny také hry. Kluci si zahráli na kovboje na koních, holčičky se dozvěděly, jak malé kovbojky tráví svůj čas tancem.

Společně si všichni se svými učitelkami zahráli na hledače zlata v divoké řece, za které by si podle svých slov děti koupily koně nebo traktor. „Hledání zlata se mi moc líbilo. Kdyby byly ty penízky opravdové, bylo by to ale lepší,“ řekla pětiletá Kristýnka. Malému Vládíkovi se zase nejvíce líbilo, že si na chvíli mohl zahrát na kovboje. „Kovbojové se mi hrozně moc líbí. Taky bych jím chtěl být, protože to musí být skvělé, jezdit pořád jen na koni.“

Karnevaly na Chebsku ale nekončí. Už v sobotu 19. února se ve 14 hodin uskuteční maškarní karneval v sále Kulturního domu v Drmoulu, děti ze Staré Vody se v maskách ve stejný den ve 13 hodin sejdou na místním hřišti. O týden později, tedy 26. února, se koná masopustní průvod a zábava v Milíkově. Na 11.30 hodin je naplánovaný sraz všech masek, večer se poté všichni sejdou v místním sále, kde se uskuteční tradiční zábava. Maškarní bál pro dospělé se bude konat také v Drmoulu.

V Plesné připravili na 26. února ve 13 hodin maškarní pro děti a ve 20 hodin si přijdou na své dospělí. Na obě akce mohou návštěvníci přijít do tělocvičny místní základní školy. 5. března Plesnou projde masopustní průvod. Ve Skalné se 5. března sejdou děti na svém maškarním a 8. března se v 17 hodin uskuteční tradiční masopustní průvod městem, po průvodu je naplánována taneční zábava. Na masopust se chystají také žáci Základní a mateřské školy v Drmoulu nebo obyvatelé Tuřan.