Konec školního roku neznamená jen předávání vysvědčení, ale v mnoha případech okamžitý odjezd na prázdniny. A právě tento okamžik zaměstná nejvíce policisty na Chebsku. Potíže ale nastávají zejména tehdy, když školáci slaví začátek prázdnin s lahví v ruce. Naštěstí to není tak častý případ. Oficiální statistika podle policejní mluvčí Martiny Hruškové neexistuje.

„Na konec školního roku jsme připraveni,“ poznamenala jedna z ašských strážnic. „Jako každý rok posílíme hlídky u škol. Očekáváme také bohužel, že se někteří z žáků posílí alkoholem a mohli by dělat výtržnosti.“

Stejná situace panuje i v Mariánských Lázních. „Okolí škol sledujeme pravidelně, ale v den vysvědčení budou hlídky delší, aby se všichni školáci dostali bezpečně domů,“ informoval Jiří Ďurčo z Městské policie Mariánské Lázně.

„Spíše ojediněle se setkáváme s tím, že někteří ze žáků se odeberou do místních parků a s lahví v ruce budou probírat uplynulý školní rok. Jsme připraveni a hlídky budeme mít posílené, aby nedošlo k nějakým nepředvídaným událostem.“ Jak doplnil, většinou se to týká dojíždějících žáků, kteří takto tráví čas do doby, než jim jede dopravní prostředek směrem do místa bydliště.

Na začátek prázdnin se připravují i dopravní hlídky. „Na silnicích chebského regionu bude na konci školního roku a na začátku prázdnin řada bezpečnostních opatření,“ uvedla chebská policejní mluvčí Martina Hrušková. „Policisté připravují zvýšený dohled na hlavních tazích i ve městě. Ve čtvrtek 30. června také budou policisté provádět dozor u přechodů poblíž škol,“ doplnila.

„Už aby byly prázdniny a docela bych brala, kdyby byly delší než dva měsíce,“ smála se školačka Jana z Chebu.