S odstupem několika dní si prvenství v charitativní soutěži (o nejsympatičtější maminku a dítě) Missis 2011 vychutnává Moravanka Vendula Kunertová z Litovle. Ta v Mariánských Lázních titul missis vybojovala společně se čtyřletým synkem Sebastianem. Deníku se svěřila, že vítězství byla především zásluha jejího syna.

Kdo vás putováním celou soutěží nejvíce podporoval?

Určitě rodiče! Dost mi pomohli psychicky.

A partner..?

Ten ne! Já jsem totiž svobodná matka. Přesněji – šťastná svobodná maminka.

Můžete potvrdit, že synek, čtyřletý Sebík, vlastně soutěž za váš pár vyhrál? To jste alespoň tvrdila těsně po vyhlášení výsledků a po korunovaci titulem missis.

Rozhodně! Říkala jsem, že 85 procent na zlatu je jeho zásluha. Nyní s odstupem několika dní spíš tuším, že to bude i o něco více. Ten můj malej šoumen se ve finále prostě našel. Myslím, že mu pomohlo to, jak umí být bezprostřední.

Myslíte si že úspěch v Missis nějak změní váš život?

Asi ne. Zůstanu pořád taková, jaká jsem. V zaměstnání mi to asi také nijak nepomůže a ani nezmění pracovní náplň. Už osm let totiž pracuji v sociální oblasti u postižených dětí. Snad jen syn bude pro své okolí ještě větší hvězdou než doposud.

Prozradíte, kdo dvojici Vendula Sebík do tohoto klání přihlásil?

Rodiče za pomoci mých kolegů z práce. Oni říkají, že jsme se synem taková akční dvojka, která ráda jde nových výzev.

Jaký dojem si odvážíte z města Mariánské Lázně?

Nyní jsem zde byla poprvé. A moc se mi Mariánské Lázně líbí. Je to krásné město. Sebíkovi se zamlouvala kolonáda a malá ochutnávka pramenů. Nádherné to tady musí být v létě.

Prý po dlouhé cestě domů a po únavě ze soutěže omarodila hlavní hvězda finále Missis - váš syn. Doufáme, že se nejedná o nic závažného…?

Není nemocný, je jen unavený po šest a půl hodinové cestě domů a má spoustu nových zážitků, je to přece jen ještě malý čtyřletý chlapeček. Ale už je zase fit, tak si povídáme o soutěži a hlavně si užíváme, že jsme doma a můžeme relaxovat, hrát si a prostě být spolu. Sebastianek je moc rád, že jsme soutěž vyhráli a myslím si, že si to prvenství opravdu zasloužil, protože je jedinečný a bezkonkurenční.

Na závěrečném galavečeru jste si při tanci plném úsměvů pěkně pohovořila s ministrem vnitra Radkem Johnem. Prozradíte, o čem jste povídali? Nemáte někoho z rodiny u policie nebo u hasičů, nerozebírali jste třeba otázku úspor v těchto složkách?

Protože jsem ve znamení štír a mám ráda tajemství, tak neprozradím, ale přiznávám, že s panem ministrem se pěkně tancovalo.

Už jste absolvovala avizovanou větší oslavu titulu v kruhu početné rodiny? Jaké to bylo?

Oslava byla zatím malinká jen s mými rodiči, kteří po celou dobu byli v Mariánských Lázních s námi a moc a moc nás podporovali a fandili nám. Opravdu jsem moc ráda, že mám tak skvělé rodiče a moc si jich vážím. Mám s nimi moc pěkný vztah a i Sebastianek je s babičkou a dědečkem moc rád. Velká oslava s širší rodinou a známými se teprve chystá a určitě bude veselá. Těším se, že si na oslavě zahraju na harmoniku a všichni si spolu zazpíváme.