Mimořádná koncentrace siláků nejen z Čech, ale také z Polska, Ukrajiny a Slovenska. Neuvěřitelné výkony a nakonec skvělý triumf domácího borce. Tak přesně lze charakterizovat sportovní akci Strongman games Aš 2015, která se za bouřlivého aplaudování tisícovky hostů odehrála v ašských sadech Míru.

„Letos poprvé na novém místě sady Míru v Aši, nové super prostředí, zastřešené pódium, hlediště s dostatkem míst pro diváky, kterých dorazilo obrovské množství dle odhadu přes tisíc, a skvělá atmosféra," vracel se k boji siláků domácí pořadatel závodu Čestmír Šíma, který také celé klání vyhrál.

Tento rok poprvé byl závod součástí Středoevropského poháru Strongman, kde závodí Češi, Slováci, Poláci, Ukrajinci. Jako obvykle se dělil do dvou částí dopolední pro amatérské strongmany, kde startovali i dva místní borci Milan Ondruška a Lukáš Starý, a odpolední hlavní závod profi, kde se představila kompletní česká profi špička, dva borci ze Slovenska, dva z Ukrajiny a dva z Polska. Hlavní hvězdou byl polský závodník Rafal Kobylarz účastník nedávného World Strongest Man v Malajsii.

Navzdory papírovým předpokladům však opět (stejně jako všechny předešlé roky) zvítězil ašský strongman Čestmír Šíma a stal se vítězem Strongman games Aš 2015. Navíc se mu jako prvnímu Čechovi v historii podařilo pokořit 400 kg v mrtvém tahu a vytvořil nový národní rekord v této disciplíně. „Všechny aktivní účastníky těšilo obrovské množství rozdaných podpisů po skončení akce a skvělá atmosféra," pochvaloval si Šíma. „Obrovské díky všem sponzorům, podpoře města Aše a Karlovarského kraje," dodal triumfující organizátor.