Konal se zde v pořadí již 7. ročník takzvaného Free Fler Marketu Cheb. Svou tvorbu zde prezentovali lidé nejen z Chebu a okolí, ale i z míst vzdálenějších, jako je Praha či Plzeň. Lidé, kteří se prezentace zúčastnili, si mohli vyrobit i vánoční dárek sami podle rad odborníků přímo na místě.

„Tato akce je zaměřena na výrobky, které si lidé vyrábějí ručně sami doma," uvedla Mirka Pavlíková z KC Svoboda. „V sále se sešli nejen lidé, kteří různé ozdoby vytváří pro sebe, ale někteří svou činnost propagují na podporu dalších organizací, jako je například Hospic svatého Jiří," poznamenala Mirka Pavlíková.

Součástí programu bylo například smaltování, vyrábění mýdel, svíček, ale také i kabelek.

„Lidé si tu mohli vyzkoušet dokonce i gravírování skleniček, měli šanci si namalovat nějakou ozdobu a podobně," poznamenala Mirka Pavlíková.

U některých řemeslníků se daly dokonce zakoupit i jednotlivé sady na výrobu ozdobných předmětů v klidu domova. Například si návštěvníci této akce mohli zakoupit tkalcovský stav. K vidění tu byly i šperky vyrobené z PET lahví a korálků.

Vyrobit si tu mohli návštěvníci také dekorace, keramické postavy anděla, šperky z peletek. Měli šanci si vyzkoušet encaustiku, plstění, tkaní pouzdra na mobil, výrobu drobných korálkových šperků a vánočních ozdob. Někteří si vyrobili vánoční přání, jmenovky a další drobnosti. Letos byly součástí také módní přehlídky, a to oděvů a brýlí.