Už osmý ročník country festivalu Salajnský žebřiňák připravuje na svém soukromém pozemku v Salajně u Dolního Žandova Václav Neuman.
„Na letošním ročníku budou vystupovat Vopejkači z Chebu,“ informoval Václav Neuman. „Přijede také skupina Zlatý Orel z Prahy.

Zúčastní se také druhá i první liga naší bluegrassové, countryové a trempské písně jako jsou Riding–Hoppers z Ústí nad Labem nebo Stráníci a Jaroslav Matějů z Českého Jiřetína,“ uvedl Neuman. Stejně jako každý rok nebude ani letos chybět mladá nadějná krev. „Přijedou vítězové loňské Dětské Porty skupina Jen Tak z Plzně,“ řekl. Celým odpolednem bude provázet Václav Mladý alias Kaktus. „Zvuk si vezme na starosti Vladimír Makoň.“

Salajnský žebřiňák se každý rok těší velkému zájmu návštěvníků. „Akci navštěvují lidé všech věkových kategorií. Během dne přijde až tři sta lidí,“ dodal Neuman. Tradiční festival se uskuteční v sobotu 21. května od 14 hodin.
„Jezdíme na tuto akci pravidelně,“ řekl David Morávek z Mariánských Lázní. „Musím říct, že je to snad každý rok lepší a lepší. Neodradí nás ani špatné počasí.“