Poté, co padl nápad vybudovat v budově sociální byty, svitla naděje v podobě programu Restart. Město by chtělo finanční prostředky z programu využít na vybudování startovacích bytů.

„Byli bychom rádi, kdyby byla možnost čerpat dotace i na rekonstrukce stávajících bytových domů, potažmo předělání zanedbaných či opuštěných budov v majetku města,“ informoval starosta Mariánských Lázní Martin Kalina. „V tom případě jsem totiž okamžitě myslel na Taorminu. Doufám, že v rámci Restartu bychom si na peníze mohli sáhnout,“ uvedl. V Taormině by mohly vzniknout startovací byty. Už dříve o tom město uvažovalo.

„Přestavba by stála odhadem 50 milionů korun. A na to s ohledem k výdajům, které nás čekají, nemáme. A dotace by nám nepomohla. Podmínky jsou totiž nastavené tak, že v našem případě by pomoc státu byla zanedbatelná,“ dodal Martin Kalina. Taormina je jedním z nevyužívaných objektů. Jeho stav není ale podle odborníků tak špatný a budova je v docela dobrém technickém stavu. Zprvu sloužila jako ubytovna, poté se do ní nastěhovala část nemocnice a následně v ní byla ošetřovatelská lůžka a léčebna dlouhodobě nemocných.

Ilustrační foto
Nemocnice: Zákaz návštěv je zrušený