VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sbírat staré autolékárničky? To byl původně nápad jedné školy

Cheb -Sbírka starých autolékárniček zaznamenala velký úspěch. I v Chebu ji prodlužují o měsíc

1.2.2011
SDÍLEJ:

DVACÁTOU KRABICI S AUTOLÉKÁRNIČKAMI předával předseda občanského sdružení Vinice Cheb Petr Novotný koordinátorovi humanitární organizace ADRA pro Cheb Pavlu Smolkovi. Foto: Deník: Václava Simeonová

Do nečekaných rozměrů narostla sbírka starých autolékárniček. Jen v Chebu se jich zatím nasbíralo dvacet krabic. Ti, kteří sbírku nestihli, však nemusejí zoufat. Prodlužuje se totiž pro velký zájem ještě o měsíc.

„Celá akce vznikla spontánně po přijetí nové vyhlášky o autolékárničkách,“ vysvětlil Pavel Smolka, koordinátor humanitární organizace ADRA pro Cheb. „I ve starých autolékárničkách bylo totiž mnoho materiálu, který nebyl prošlý.“ Jako první sbírku vyhlásila škola v Lipníku nad Bečvou, která se s organizací spojila. „ADRA pak informaci o sbírce uveřejnila na svém webu,“ popisoval. Na základě toho se začali přidávat další lidé na různých místech republiky.

„Někteří jsou dobrovolníci ADRY, jiní jen organizaci znají,“ uvedl. Od začátku bylo jasné, že materiál bude mít využití. ADRA totiž v Keni postavila nemocnici. Ani shánění zdravotnického materiálu však není snadnou záležitostí. Sbírka tak začala nabývat na velikosti. Původně se měly například nůžky ze sbírky vyřadit, ADRA však spolupracuje s nadací Lejly Abbasové, která se stará o sirotčince. Tam mohou nůžky posloužit například při výtvarné činnosti.

A aby toho nebylo málo, aktivně se zapojila také reklamní agentura z Jihlavy. Ta se začala starat nejen o PR celé akce, zajistí i dopravu z různých koutů republiky do centra ADRY v Praze. Tam se bude materiál třídit. „Díky obrovskému zájmu se sbírka prodlužuje ještě o měsíc, lidé tedy mohou i do chebského knihkupectví Jonáš v Mánesově ulici nosit zdravotnický materiál až do konce února. Obracejí se na nás i lidé, kteří vozidlo třeba nemají, jen by chtěli obnovit svou domácí lékárničku.

Přivítáme tedy obinadla, náplasti, termopřikrývky či například chirurgické rukavice,“ podotkl Pavel Smolka s tím, že ti, kteří nemají možnost odevzdat autolékárničku v Chebu, najdou seznam sběrných míst na internetových stránkách organizace ADRA. „Jediné, co nelze přijmout, jsou léky,“ uvedl.

„Rozhodně bych chtěl moc poděkovat všem lidem, kteří se na sbírce jakýmkoliv způsobem podíleli. To, co by se u nás vyhodilo, může totiž jinde zachránit život,“ dodal.
Mnohým obyvatelům regionu se nápad zalíbil.
„Je to jistě dobrá idea,“ uvedl jeden z oslovených, Tomáš Sedláček z Chebu.

Autor: Václava Simeonová

1.2.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení