Chebský hrad patří mezi nejnavštěvovanější památky v kraji a míří sem nejen lidé z celého regionu, ale i druhé strany hranice. A také letos jsou zvědaví na novinky.

„Na své si také letos přijdou rodiny s dětmi. Právě pro ně opět chystáme strašidelné noční prohlídky, které se vracejí po dvouleté pauze,“ uvedl kastelán hradu Tomáš Dostál. První se konají už dnes 10. května, a to od 19.30, 20 a 20.30. „Počet návštěvníků na každý dílčí čas je omezen na 40 osob. Ti z vás, kteří se strašidelných prohlídek chtějí zúčastnit, se tudíž musí předem přihlásit, a to i právě na konkrétní čas. Malí návštěvníci, kteří dorazí ve strašidelných kostýmech, budou hradními strašidly odměněni drobným dárkem,“ doplnil kastelán s tím, že se lidé můžou hlásit na e-mail dostal@cheb.cz.

„Milovníky střelných zbraní pak jistě zaujme masivní replika těžkého pozdně středověkého děla, takzvané bombardy, včetně palebného postavení, která doplní dosavadní unikátní sbírku hradní starověké i středověké artilerie,“ řekl Tomáš Dostál k hradním novinkám.

Krajský přebor.
Nejlepším služebním psem se pyšní Cheb