Jestli v tomto čase region nějakou akcí žije, tak Tříkrálovou sbírkou.

„Každoroční sbírka na pomoc potřebným má v Mariánských Lázních již mnohaletou tradici,“ uvedl Václav Větrovský z Mariánských Lázní. Ta letošní se uskuteční ve dnech 9. a 10. ledna. „Po požehnání koledníkům v kostele Nanebevzetí Panny Marie v 9 hodin bude následovat zpívání koled u vánočního stromu na kolonádě a odchod skupin do ulic Mariánských Lázní, Velké Hleďsebe, Drmoulu a Lázní Kynžvart,“ popisoval program a také on zdůraznil, že bude kasička na příspěvky 'pravých koledníků' úředně zapečetěná razítkem městského úřadu a označena logem Farní charity. „Vedoucí skupinek, starší 18 let, jsou připraveni prokázat se průkazem,“ dodal.

Výtěžek ze sbírky je určený rodinám a bližním v nouzi u nás i v zahraničí. „Pětašedesát procent získaných prostředků bude využito pro dům pro osoby bez vlastního bytu v Mariánských Lázních, pro Ústav pro matky s dětmi v Aši, pro kontaktní péči o osamělé seniory, pro finanční podporu sociálně slabých rodin s více dětmi a pomoc postiženým živelnými pohromami,“ vysvětlil Větrovský. Zbytek poputuje na humanitární pomoc do zahraničí, financování významných charitativních projektů v republice a zajištění chodu diecézních charit. „Za chudé a trpící děkuje předem tým nesmírně obětavých iniciátorů z čilé organizace Farní charity v Mariánských Lázních,“ dodal Václav Větrovský.

Tříkrálová sbírka patří k těm nejdůvěryhodnějším. „Když koledníky vidím, vždy jim něco dám. Minulý rok mě i mrzelo, že nedorazili i k nám do domu,“ řekla Marta Slováčková z Chebu. „Slyšela jsem, že se objevili i nějací falešní. Já ale nezkoumám, zda jsou praví. Věřím, že se lidem jejich nečestné činy nějakým způsobem vrátí,“ dodala Chebanka.