Veřejná sbírka, která umožní dětskému oddělení chebské nemocnice nakoupit některé přístroje a vybavení oddělení, potrvá až do konce října.
„Přispívám na různé organizace,“ sdělil Tomáš Jandus z Chebu. „Dnes je jich ale tolik, že nelze přispět na vše,“ dodal.

Již od května se koná sbírka občanského sdružení Život dětem v rámci projektu Tesco Charita roku 2007. „Chebská nemocnice pro své dětské oddělení potřebuje přístroje v celkové hodnotě převyšující 990 000 tisíc korun,“ sdělila ředitelka sdružení Život dětem Anna Strnadová. „Hrubý výtěžek sbírky pro dětské oddělení Nemocnice Cheb činí za první dva a půl měsíce projektu 70 569 korun,“ řekla ředitelka.

Není to poprvé, kdy Život dětem v Chebu pomáhá. „Naše sdružení na město Cheb myslelo již v minulých letech, kdy jsme pomáhali Jeslím a stacionáři pro děti s očními vadami,“ vysvětlila Strnadová. „Tomuto zařízení jsme zakoupili přístroje a další potřebné vybavení v celkové hodnotě 687 877 korun.“
Oslovení Chebané jsou sbírkou nadšení. „Nejvíc se mi líbí, že vím přesně, na co peníze putují,“ pověděla dvaadvacetiletá Jana Červená z Chebu. „Je malá pravděpodobnost, že by se někde 'ztratily',“ dodala mladá Chebanka.