S mottem ´Bílá pastelka – symbol světa neviditelných linií, symbol světa nevidomých a výraz solidarity a dobré vůle´ pokračuje také v Chebu již osmý ročník celonárodní veřejné sbírky na podporu nevidomých a slabozrakých.
Sbírka se koná 15. října u příležitosti mezinárodního dne Bílé hole a finanční výtěžek si rozdělí neziskové organizace, které poskytují odbornou pomoc nevidomým a slabozrakým občanům celé republiky.

Pořadatelem sbírky je v Chebu Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých (SONS) a Tyflocentrum.
Před budovou Galerie výtvarného umění na náměstí Krále Jiřího bude 15. října v době mezi 8. a 17. hodinou stát informační stánek obou organizací.
„Představíme lidem propagační materiály, pomůcky do domácnosti, notebooky, mobily a další věci,“ přiblížil nevidomý Emil Miklóš z chebského Tyflocentra.
„Zároveň se Chebanům předvedou také zrakově postižení hudebníci se svou produkcí.“ Akce se koná za každého počasí. ⋌(šma)

 

 

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých České republiky

ve spolupráci sTyfloservisem o. p. s. a TyfloCentrem Karlovy Vary o. p. s.

pořádají již osmý ročník celonárodní veřejné sbírky na podporu nevidomých a slabozrakých

BÍLÁ PASTELKA

Symbol světa neviditelných linií, symbol světa nevidomých

a výraz solidarity a dobré vůle“

Sbírka se koná 15. října 2007 u příležitosti Mezinárodního dne Bílé hole. Finanční výtěžek ztéto sbírky bude rozdělen mezi neziskové organizace poskytující odbornou pomoc nevidomým aslabozrakým občanům zcelé republiky vnásledujících oblastech:

- výuka prostorové orientace a zvýšení úrovně mobility těžce zrakově postižených občanů

- zlepšení předpokladů zaměstnanosti těžce zrakově a kombinovaně postižených občanů, prevence jejich nezaměstnanosti a podpora návyků potřebných kpracovnímu uplatnění

- realizace motivačních programů pro nevidomé a těžce zrakově postižené občany.

Bílé pastelky Vám za částku 20,- Kč budou prodávat, stejně jako i vpředešlých ročnících, dvojice studentů a dobrovolníků, které budou označeny logem veřejné sbírky a finanční prostředky budou vybírat do zapečetěných a očíslovaných pokladniček.

15. října 2007 vdobě od 8.00 do 17.00 hodin jsme pro Vás připravili informační stánek, který bude umístěn před budovou Západočeské galerie výtvarného umění, na chebském náměstí Krále Jiřího z Poděbrad. Vněm získáte nejen propagační materiály o činnosti a službách pro zrakově postižené, ale můžete si zde také prohlédnout pomůcky, které používá zrakově postižený člověk vkaždodenním životě, např. mluvící mobilní telefon, note book shlasovým výstupem, rozlišovač barev,ozvučené kuch.váhy, slepecký psací stroj, hodinky pro nevidomé společenské hry a další. Vyzkoušet si můžete chůzi sbílou holís klapkami na očích , práci vodícího psa, jízdu na tandemovém kole pod dohledem instruktora a další aktivity …. Dále budete mít možnost prohlédnout, popř. zakoupit si pletené košíky různých tvarů,výrobky zvosku a keramiky, které zhotovili frekventanti Pobytového a rekvalifikačního střediska vPraze na Dědině.

Dnes pomůžete Vy a příště pomohou jiní zase Vám!

Mediálními partnery této akce na chebském náměstí je i Radio Egrenzis, Chebský deník a Studio 060 Štefana Škulavíka zOstrova. Poděkování zde patří i Západočeské galerii výtvarného umění vChebu, která poskytla technické zázemí pro zajištění této propagační akce.