S nečekaným zájmem veřejnosti se setkali nevidomí obyvatelé Chebu, když u příležitosti veřejné sbírky Bílá pastelka na chebském náměstí Krále Jiřího postavili svůj stánek s různými pomůckami pro zrakově postižené.

„V Chebu je tento stánek poprvé,“ řekl ředitel obecně prospěšné společnosti Tyflocentrum Karlovy Vary Pavel Rogazcewski. Tato organizace předváděcí akci ve spolupráci se Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých pořádala. Cheb se tak zařadil po bok krajských měst po republice společně s Blanskem a Opavou.

„Tímto stánkem se chceme lidem přiblížit a ukázat jim naše pomůcky. Peníze, které vybereme, půjdou na výukové programy pro nevidomé, například na výuku chůze s bílou holí a další.“

„Jsme až překvapeni tím zájmem lidí,“ přidal se zaměstnanec chebského Tyflocentra Emil Miklóš.
„Přišly se na nás podívat i děti ze základní školy a málem nám nestačily bílé hole, protože všichni školáci měli zájem o ukázku chůze pomocí hole. Předvedli jsme jim také, jak používáme mobilní telefon, neuměli si to ani představit.“ Protože byla celá kampaň úspěšná, není podle Rogaczewského důvod ji v Chebu nezopakovat.


Komentář k tomuto článku najdete zde: