Následující čtyři roky bude v jeho čele stát františkolázeňský starosta Jan Kuchař. Jako jednu z priorit vidí spolupráci s vědci při prokazování léčebných účinků přírodních zdrojů.

Sdružení lázeňských míst zastřešuje a hájí zájmy 35 lázeňských měst v ČR. „Je nutné pracovat na spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví, aby nedošlo k podobnému výpadku v lázeňství, jako tomu bylo v roce 2012, kdy došlo ke snížení proplácení lázeňské péče. Lázeňství je medicínský obor, nikoliv pouze turistický doplněk,“ sdělil Jan Kuchař.

„Je také třeba pracovat s vědci v oboru balneologie a prokázat klinicky léčebné účinky našich přírodních zdrojů a tím je povýšit na úroveň farmaceutik. Každý by měl mít zájem léčit se přírodními procedurami a ne si nechat organismus ničit chemií. Jsme připraveni dokázat, že my jsme ta správná cesta,“ dodal Kuchař. Pracovat se bude i na propagaci českého lázeňství. Starosta věří, že by lázeňství mohlo velmi pomoci i zapsání evropských lázeňských měst na prestižní seznam UNESCO. 

Městské muzeum Mariánské Lázně
V muzeu odhalí model okolí Křížového pramene