Hodinu a půl strávili policisté tím, že odrazovali sebevraha na chebské přehradní nádrži Skalka od skoku do vody. Nakonec se jim to podařilo. Sebevrah si toto místo vybral pro neúspěšný odchod ze světa již poněkolikáté.

Sebevražedné chování hlídali i hasiči. „My jsme byli na místě pouze pro případ, kdyby muž splnil výhrůžku a skočil,“ uvedl mluvčí hasičů Martin Kasal. To se naštěstí nestalo, po hodině a půl se muž rozhodl, že z hráze neskočí.

„Na linku 158 jsme přijali oznámení, že na hrázi vodní nádrže Skalka stojí muž a chce skočit dolů,“ informovala chebská policejní mluvčí Martina Hrušková. „Policisté 31letého muže přemlouvali hodinu a půl. Nakonec se jim ho podařilo přesvědčit a následně byl převezen do zdravotnického zařízení s odbornou péčí,“ popsala situaci Hrušková. Sebevrah chtěl však na tomto místě ukončit život již dříve.

„Mohu potvrdit, že tento člověk se o sebevraždu pokusil již v minulosti na tomto stejném místě,“ řekla Hrušková. Muž se navíc chtěl na hrázi i pořezat nožem. „Jednalo se o demonstrativní pokus o sebevraždu a muž měl u sebe i nůž a vyhrožoval, že se podřeže,“ doplnila Hrušková. Podle odborníků má v prevenci sebevraždy velký význam svěření se svému nejbližšímu.

„Předejít sebevraždě se dá tak, že se nemocný vypovídá. A nezáleží na tom, jestli odborníkovi, nebo někomu z rodiny,“ řekl psycholog Ján Pobežal.