Některé sochy už se podařilo umístit na vytipovaná místa, třeba bránu s názvem Napříč hranicemi od Japonce A. Kei Nakamury. „Měli bychom se poučit z minulosti a více přemýšlet o naší budoucnosti, kde budou mít přednost mezilidské vztahy, sounáležitost a soužití,“ říká Nakamura.

Umělecká díla od vybraných sochařů jsou jakýmsi znovuoživením pouta mezi národy, které bylo zejména v minulém století přetrháno. „Sympozium tedy kontinuálně navazuje na již realizovaný projekt Podanou ruku od spoluorganizátora akce Tomáše Dolejše, která symbolicky propojuje Česko se sousedním Bavorskem,“ uvádí za VaryGuide Dominika Bártová.

Ceny za teplo budou podle ankety Deníku hlavním tématem letošních komunálních voleb v Chebu. Zároveň ale Chebané potřebují řešit i řadu dalších problémů.
V Chebu budou hlavním tématem komunálních voleb drahé energie

Dopolední program Mezinárodního sochařského sympozia je věnovaný dětem. „Chtěli jsme, aby tu pracovali nejen kvalitní sochaři z celé Evropy, ale abychom vzdělávali i studenty, aby si našli cestu k umění a uměli se k sochám chovat, uvádí Jitka Kůsová, umělecká ředitelka Kořenů, sochařka a kreslířka. Dodává, že jedině tak zůstanou sochy zachovány budoucím generacím.

Událost vyvrcholí v sobotu ráno 17. září vernisáží s komunitním piknikem v areálu Letního kina. Slavnostní průvod se zástupci města se startem u brány A. Kei Nakamury je naplánovaný na 28. října. Při té příležitosti bude vydán katalog Kořeny mapující všechna umělecká díla a sympozium.