Hrad Seeberg se na pár okamžiků ocitl v historii, když sem na návštěvu zavítal český a římský císař Karel IV. a jeho manželka Anna Falcká.
Zdejší obyvatelé svého krále uctili zpěvem, hudbou a tancem. To se panovníkovi líbilo natolik, že se rozhodl hrad Seeberg věnovat jeho správcům a slíbil, že kdykoliv jej opět pozvou, rád pozvání přijme a přijede.

Návštěvníci, kteří na hrad zavítali, byli nadšeni. Mnozí i velmi překvapeni. „Minulý rok tady byli naši známí a moc si to vychvalovali,“ prohlásil Vladislav Kocourek z Plzně. „Proto jsme se s rodinou letos rozhodli to skouknout na vlastní oči a já sám jsem mile překvapen tou atmosférou. Není to žádná monstr akce. Příští rok přijedeme určitě zase.“

Ředitel františkolázeňského muzea Stanislav Macek byl v jednu chvíli na několika místech. „Potřeboval bych víc lidí na zajištění organizace,“ povzdechl si. „Ale s návštěvností jsem spokojen a doufám, že hosté také.“

A jak bývá obvyklé, diváci by měli nejraději všechno hodně zblízka. Takže si sedali i do prostoru pro účinkující. To bylo nebezpečné zejména při vystoupení šermířů ze skupiny Rectus.