Této služby se dočkají nově i senioři ze Svatého Kříže, Hradiště, Podhradu, Slapan, Břízy a Cetnova. Jedná se o levnější dotovanou taxi dopravu, která si mezi dříve narozenými našla své místo a lidé ji hojně využívají. Vedení města Chebu nechalo vybrat celkem 25 lokalit, kam budou taxikáři nově zajíždět.

„Za cestu ze vzdálenějších míst si však senioři nad 65 let o něco připlatí. Zatímco po Chebu je vyjde jízda na 20 korun, z odlehlých míst je vyjde na 50 korun,“ konstatovala tisková mluvčí města Chebu Simona Liptáková.

Ve městě Chebu mohou senioři tuto službu využít desetkrát do měsíce. Ti ze vzdálenějších míst pouze čtyřikrát za měsíc. Tuto skutečnost však zkritizovali někteří zastupitelé, kteří chtěli, aby senioři mohli tuto dopravu využívat častěji.

„Zřejmě se podmínky taxislužby ještě změní, ale náklady jsou stále vyšší, takže bude otázka, jakým způsobem. O všech variantách budeme ještě jednat,“ sdělil starosta Antonín Jalovec.

Na novější taxislužbu si budou muset lidé počkat do příštího roku. Město chce vypsat i výběrové řízení na nového poskytovatele této služby.

Senioři, kteří chtějí tuto zvýhodněnou službu využívat, si nejdříve musejí vyjednat průkazku, kterou stále vydává odbor sociálních věcí a zdravotnictví. Tu pak ukáží řidiči taxíku, který jim na základě toho vydá kupony, jež jsou pro využívání taxislužby potřeba.

Službu mohou vedle věkové skupiny 65+ využívat také držitelé průkazů ZTP a ZTP/P. Podmínkou je v obou případech trvalé bydliště v Chebu. Senior taxi zaváží důchodce zejména k lékaři, na městský úřad, do knihovny anebo divadla.