Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Senioři se v Chebu mohou vzdělávat také přes internet

Cheb - První semestr už začal, zájemci mají ale stále šanci se do studia zapojit.

19.10.2012
SDÍLEJ:

VIRTUÁLNÍ UNIVERZITU TŘETÍHO VĚKU si nenechali v chebské městské knihovně ujít ani Renata Křížová, Vladislav Mudra, Jiří Dytrych, Naďa Musílková a Zora Dočekalová z Chebu (zleva). Foto: Deník: Jan Buriánek

Cheb Městská knihovna v Chebu nabízí seniorům novou možnost setkávání a vzdělávání. Fungovat zde začala virtuální Univerzita třetího věku. Zájemci se do studia mohou ještě zapojit.

„Ke studiu virtuální univerzity mě přiměly určité životní skoky. A musím říci, že mě toto studium opravdu zvedlo. A jsem za to vděčná vedoucí knihovny paní Mudrové, která mi pomohla se do tohoto studia zapojit," řekla Renata Křížová z Chebu. „Tímto studiem se dá výborně trénovat mozek. Oživuji si spoustu vědomostí a zároveň i doplňuji některé věci, které člověku během života uniknou," doplnila.

Virtuální univerzita má tento podzim v chebské knihovně premiéru.

„Řada lidí zná kurzy Univerzity třetího věku, které pořádá i zdejší fakulta Západočeské univerzity, kde je možné osobně navštěvovat přednášky 'živých' lektorů," uvedla vedoucí chebské městské knihovny Marie Mudrová. „Díky rozvoji techniky je však možné studovat i vzdáleně získat přístupové heslo a přednášky zpracované a natočené se skutečnými odborníky v různých oblastech si pouštět podle potřeby i několikrát doma."

Knihovna se v září spojila s Českou zemědělskou univerzitou v Praze a zkušebně spustila kurz Astronomie. „Prvních sedm studentů ho absolvovalo a rozhodlo se pokračovat. Pro první semestr si z nabídky dvanácti možností vybrali Lidské zdraví. A tak od října je možné se v šesti přednáškách dozvědět řadu zajímavostí od základních pojmů v lékařství až po závažné choroby, jako je Alzheimerova demence," popisovala vedoucí. „Studenti přednášky společně zhlédnou vždy ve čtvrtek jednou za čtrnáct dní od osmi hodin v půjčovně pro dospělé. Společně pak vyplní test, mohou si půjčit knihy k tématu, vzájemně diskutovat."

Výhodou je, že si mohou přednášku znovu spustit a vyzkoušet si i další nabízené testy, a to jak doma, tak v knihovně. „Po absolvování zimního semestru dostanou pamětní list. Získají i index, kam se jim budou přednášky zapisovat, a tak jako u kamenné Univerzity třetího věku mohou po třech letech dospět k promoci," podotkla Marie Mudrová.

Že to zní lákavě? Kdo by měl chuť se ještě ke studiu připojit, má šanci. „Stačí přijít 1. listopadu v osm hodin do půjčovny pro dospělé, kde se dozví všechny podrobnosti," sdělila vedoucí knihovny.

Studium je určeno pro zájemce nad padesát let a invalidní důchodce bez rozdílu věku. Cena za semestr činí 300 korun a účastníci dostanou studijní materiály a drobné občerstvení zdarma.

Autor: Václava Simeonová, Jan Buriánek

19.10.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Hokejisté karlovarské Energie (v zeleném) hostili Vsetín.
27

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Robert Fulghum.

Americký spisovatel Robert Fulghum přijede i do Chodova

Chcete být jedním z autorů? Stíny nad Krušnými horami budou mít své pokračování

Karlovarský kraj - Úspěšná kniha příběhů Stíny nad Krušnými horami bude mít i druhý díl.

Seniora měsíce trýznila, bila ho, nutila krást a brala mu důchod

Sokolovsko – Téměř půl roku musel snášet týrání devětašedesátiletý muž v malé obci na Sokolovsku. Do svého bytu si ho nastěhovala o čtyři roky mladší žena, která mu slibovala pohodový a bezstarostný život. Opak byl ale pravdou.

Podvodník připravil stát na daních o jeden milion korun

Karlovy Vary - Na téměř 1,1 milionu korun si přišel devětačtyřicetiletý muž, který peníze získal tak, že o ně připravil stát na daních.

Chebští tanečníci opět zabodovali

Cheb - Další úspěšnou misi mají za sebou tanečníci ATK Standard Cheb. Ti se tentokrát představili v Kladně a v Říčanech. A domů se s prázdnou nevrátili.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení