Téměř dokončená je rekonstrukce Domova pro seniory na chebském Spáleništi. Zbývá přízemí, které bude sloužit jako technické zázemí, kde se budou nacházet rehabilitační pracoviště, pedikůra a ordinace. V dalších pěti poschodích už bydlí senioři ve zcela nově vybavených pokojích.

„Pak už nám zbývá jen zateplení objektu a výměna části oken,” doplnila ředitelka domova Hana Marešová.

Domov má kapacitu 73 osob a nabízí ubytování v jednolůžkových, ale i dvojlůžkových pokojích. „Barvu výmalby si senioři vybírali sami, mohli si také vybrat, zda chtějí pokoj vybavit naším nábytkem nebo jestli si vezmou vlastní,” upřesnila ředitelka.

Šestá etapa přestavby začala 11. července, stavební práce byly ukončeny 19. září. „Nově přestavěné patro poskytuje komfortní bydlení v jedenácti jednolůžkových pokojích s vlastním sociálním zázemím a kuchyňskou linkou, ale také bytovou jednotku o dvou pokojích s bezbariérovým sociálním zázemím pro manželský pár. Pokoje jsou vybavené novým nábytkem, dále speciálními lůžky pro seniory a dorozumívacím zařízením,“ uvedla ředitelka. Na patře je k dispozici elektrospotřebiči a nádobím vybavená společná kuchyňka s jídelnou, klubovna s televizí, ošetřovna a centrální koupelna.

Celková rekonstrukce domova přijde na neuvěřitelnou sumu 51 milionů 291 tisíc korun.

„Rekonstrukce ubytovací části objektu po jednotlivých patrech probíhá od roku 2008. Pro klienty přestavba znamená nové komfortní bydlení, které splňuje náročné požadavky v péči o lidi s těžkou nebo úplnou závislostí na pomoci jiné osoby. Navíc se zlepšily i provozně technické podmínky, například došlo k instalaci evakuačního výtahu s náhradním zdrojem energie nebo vybudování takzvaného shozu prádla,“ uvedl náměstek hejtmana Miloslav Čermák, který se osobně přišel podívat, jak se práce podařily.

Poslední etapa rekonstrukce má začít příští rok v březnu.