Zajímavou akci pro starší občany připravují chebští mykologičtí nadšenci. V Domově pro seniory Skalka uspořádají výstavku hub s přednáškou.

„O pomoc nás požádala ředitelka zařízení Jaroslava Štádlerová,“ uvedl houbař Jiří Pošmura z Chebu. „Akci nachystáme společně s ostaními mykology Pavlem Syřištěm a Vlastimilem Tůmou. Začne ve čtvrtek 15. října od 16 hodin v prostorách Domova pro seniory na Skalce. Besedu spojenou z expozicí děláme hlavně z těch důvodů, že důchodci v okolí penzionu seberou houby, které můžou být i nejedlé. Chceme je varovat,“ dodal Pošmura. Ten se už v úterý brzy ráno vydal sbírat exempláře pro výstavku. „Už mám zajímavé houby – například třepenitku svazčitou, vějířovec obrovský, ucho jidášovo a dřevnatku parohovitou. Vše jsem našel v parku na Zlatém vrchu,“ informoval Jiří Pošmura už v úterý dopoledne.

Podle ředitelky Štádlerové mohou expozici hub navštívit i ostatní zájemci. „Akci nepřipravujeme pouze pro naše klienty,“ upřesnila. Organizátoři věří, že se hosté programu dočkají osvěty, preventivních rad, ale také si o houbách v klidu popovídají s odborníky.

„Už se na výstavu hub moc těším,“ neskrýval František Benedikt z Domova pro seniory Skalka.