„Role koordinátora se ujal náš dům dětí a mládeže, který prostřednictvím sociálních sítí oslovil veřejnost, a ozvali se občané, firmy a také například vietnamská a mongolská komunita,“ uvedl starosta Dalibor Blažek.

„Během osmi dnů bylo vyrobeno kolem 6 300 roušek a vyrábí se dál. Někteří dodali materiál, jiní svou zručnost a čas a toto je výsledek,“ doplnil. Kromě seniorů roušky obdrželi také klienti ústavu na Patě, léčebny dlouhodobě nemocných a Domova pro seniory CARVAC, domova důchodců v Hranicích, ašští policisté, lékaři, ašské obchody nebo benzínky. „Distribuce dalších roušek se už připravuje jinak,“ řekl.

Zájemcům budou k dispozici v Hlavní ulici v sídle městské policie za dvacetikorunový poplatek. „Vybrané prostředky poputují na činnost Studentského parlamentu,“ uvedl. Radnice nechce vydělávat, ale je toho názoru, že malý poplatek přiměje některé lidi, aby si pořídili jen tolik roušek, kolik jich skutečně potřebují. Dalibor Blažek ocenil vlnu solidarity, která se ve městě zvedla. „Nesmírně si vážím všech, kteří pomohli vybavit Ašáky v tuto chvíli nedostatkovými rouškami. Dává nám to důkaz, že umíme být soudržní a že společně jsme silnější.“