Z lepšího zázemí se tak mohou těšit klienti domovů v Lázních Kynžvartu i na Skalce v Chebu.

„V Domově pro seniory v Lázních Kynžvartu se proměny dočká celkem čtyřiačtyřicet pokojů," informovala Veronika Severová, tisková mluvčí Karlovarského kraje. Náklady se mají vyšplhat na více jak deset milionů korun. „Investiční akce, která byla naplánovaná na léta 2013 až 2017, je realizovaná v pěti etapách," přiblížila Severová.

„V rámci první a druhé etapy jsme doposud zmodernizovali jedenáct pokojů za více jak dva miliony korun," doplnil náměstek hejtmana Karlovarského kraje Miloslav Čermák. Během třetí etapy, na kterou už kraj vybral zhotovitele, bude zrekonstruováno dalších patnáct pokojů. „Ve výběrovém řízení na zhotovitele se nám podařilo plánovanou sumu tři a půl milionu korun stlačit na konečnou cenu 2,9 milionu korun," uvedl Čermák s tím, že do konce roku 2017 se ve čtvrté a páté etapě své rekonstrukce dočká ještě dalších osmnáct pokojů.

Postupnou proměnou prochází také Domov pro seniory Skalka v Chebu. „Karlovarský kraj uspěl v programu Ministerstva práce a sociálních věcí a získal dotaci ve výši 31,5 milionu korun," řekla mluvčí kraje Veronika Severová s tím, že za tyto peníze se bude modernizovat vnitřní část domova. „Z této dotace bude financována první etapa projektu. Za dvaačtyřicet milionů korun se rekonstrukce dočká kuchyň a její zázemí," upřesnil náměstek Čermák. „Úpravy provedeme také ve druhém nadzemním podlaží," dodal s tím, že Karlovarský kraj se bude na realizaci podílet deseti a půl miliony korun.

Na přestavbu je už vydáno potřebné stavební povolení a nyní kraj čeká vyhlášení veřejné zakázky. V případě hladkého průběhu by stavba mohla začít v říjnu letošního roku.