„Ve škole se mi hodně líbí, je tu moc krásných věcí," sdělila šestiletá školačka. „Ze všeho nejvíce se těším na tělocvik, protože mě sportování baví. Během školního roku také budu navštěvovat družinu a tam se také moc těším, dokonce jsme se tam byli dnes podívat a pozdravili jsme paní vychovatelky, které se o nás budou starat," poznamenala šestiletá Esterka.

I její rodiče, stejně jako všech ostatních prvňáčků, museli před začátkem školního roku sáhnout hlouběji do kapsy, aby mladé slečně pořídili základní školní pomůcky.

„K Vánocům jsem dostala aktovku, do které si budu dávat učebnice a sešity. Pak jsme ale museli s rodiči nakupovat spoustu věcí, jako jsou pastelky, vodovky, přezůvky, oblečení na tělocvik, sešity, čtvrtky, nůžky a spoustu dalšího," řekla Esterka Soubustová.

Během prvního školního dne také na děti čekal první úkol, a sice naučit se básničku, kterou následně přednesly i přítomným rodičům.

„Potom jsme se byli podívat v družině, kde si s námi jedna z vychovatelek zazpívala několik písniček a zatancovala si s námi. Byla u toho sranda," řekla mladá slečna. A jestli bylo první den smutno?

„Ani ne, mám tu spoustu kamarádů, se kterými už se znám, a tak se spolu bavíme," dodala Esterka s tím, že ještě také vzpomíná na prázdninová dobrodružství, když kolem zahrádky jezdila na kole. (bur)