Doslova rojení prvních mužů a žen radnic z ČR se odehrálo v sobotu odpoledne ve Františkových Lázních. Do města totiž zavítala vzácná návštěva 46 starostů, starostek a zástupců měst a obcí z celé republiky

Vážení hosté zde zahájili studijní cestu pod záštitou Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska, kdy z lázní směřují na osmidenní cestu do Evropy. Jejím účelem je především porovnání přístupu k památkám v různých místech a státech.
„Bylo to skvělé překvapení,“ neskrýval starosta z Benátek nad Jizerou Jaroslav Král své nadšení z vystoupení malých mažoretek. Ty potěšily hosty města před radnicí. „Nesmírně obdivuji vaši krásnou a udržovanou zeleň,“ dodal starosta Benátek s příznačným příjmením – Král.
Vzácná delegace, kterou uvítali a doprovázeli představitelé Františkových Lázní, si užila prohlídku města z Frantovláčku, společenský večer v budově INGO Casina na Národní třídě i ohňostroj.
„Jsem rád, že i přes půlhodinové zpoždění, se kterým hosté přijeli, organizátoři všechno skvěle zvládli,“ radoval se starosta Františkových Lázní Ivo Mlátilík.