VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Šetření Českého statistického úřadu se v Chebu zaměřuje na životní podmínky

Cheb - Občané Chebu se nyní setkávají s dobrovolníky, kteří je oslovují.

15.3.2015
SDÍLEJ:

Chebský Špalíček. Foto: Deník/ Václava Simeonová

Ve městě se v současné době konají dvě oficiální akce, kdy se Chebané nemusejí obávat obtěžování nejrůznějšími dealery ´zaručeně výhodného zboží´. Jedná se o dotazníkový průzkum zaměřený na problematiku domácího násilí. Ten odstartovala nezisková organizace Pomoc v nouzi, o.p.s., v rámci projektu ´Bojovníci proti násilí na ženách´. Další záležitostí je šetření v domácnostech Českého statistického úřadu.

„Šetření také v chebských domácnostech s názvem ´Životní podmínky 2015´ připravil Český statistický úřad. Probíhá do 15. května," potvrdil Tomáš Ivanič z chebské radnice. Vše se však děje prostřednictvím speciálně vyškolených tazatelů (musejí mít při sobě také průkaz a příslušné pověření) na území celé České republiky v 9 924 domácnostech, z nichž se 5 924 zúčastnilo šetření již v předchozích letech. Smyslem je získávání a srovnávání údajů o sociální a ekonomické situaci v celkem 32 evropských zemích. Domácnosti byly do šetření zahrnuty na základě náhodného výběru počítačem," upřesnil Tomáš Ivanič.

V případě potřeby dalších informací se mohou Chebané obrátit na pracovnice Krajské správy Českého statistického úřadu Ing. Marii Toningerovou (telefony 353 114 512, 731 439 245) a Ing. Jaroslavu Šenitkovou (353 114 524).

Tazatelé dotazníkového průzkumu zaměřeného na problematiku domácího násilí hodlají oslovit až 1200 lidí z celého Karlovarského kraje. Na Chebsku se dobrovolníci studenti zaměřují především na Františkovy Lázně a okolí a Cheb a jeho přilehlé části.

„Nejrůznějších mladých lidí v oblecích a společenském úboru, kteří zvoní u našich dveří nebo mne a manžela oslovují v ulicích Chebu, je stále dost," povzdychla si seniorka Marta Pěničková z Chebu. „Pak se může stát, že už ztrácíme důvěru ve všechny ostatní oficiální tazatele, kteří třeba dobrovolně pomáhají dobré věci. Proto je třeba, aby se o těch prospěšných aktivitách mohli dozvědět všichni. Tedy i ti, kteří už pro svůj věk příliš nepracují s internetem. Za ideální osobně považuji kampaň právě v novinách nebo místním rádiu," radila důchodkyně.

Autor: Vladimír Kučera

15.3.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Takto dopadla sanitka po řádění mladíka.

Další napadení záchranářů

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Cheb - Žádosti o přenosnou volební urnu, dotazy členů volebních komisí i různé problémy musí během voleb vyřešit volební dispečink.

Horní Hrad pod palbou

Horní Hrad - Poslední velká akce před nástupem zimy čeká návštěvníky Horního Hradu na Karlovarsku už tento víkend.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení