Stále není zcela jasné, co stálo za výbuchem v chebské Pivovarské ulici (o případu Deník informoval). Minulý týden v noci ze středy na čtvrtek otřásla jedním z bytů u bývalého autobazaru exploze. Podle neoficiálních informací měla vybuchnout varna pervitinu. Vyšetřování případu komplikuje zdravotní stav obyvatel domu.

Policisté na místě zjistili, že se v jedné z místností nacházejí chemikálie, které se používají k výrobě pervitinu. V okolí místa činu se tak začalo spekulovat, že výbuch způsobila neodborná manipulace při výrobě drogy. Zda tomu tak je, policisté nepotvrdili.

„V tomto případě jsme zahájili prověřování pro spáchání přečinu obecného ohrožení z nedbalosti,“ uvedla pro Deník policejní mluvčí Andrea Pomichalová s tím, že v současné době není možné k případu nic bližšího uvést. „Prověřování komplikuje také vážný stav zraněných,“ dodala.

Policisté vědí o třech lidech, kteří v domě při výbuchu byli. Jeden z nich musel být letecky transportovaný do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Její mluvčí Jana Jelínková ke stavu pacienta uvedla, že má popáleniny na 61 procentech těla: „Je napojen na dýchací přístroj.“