Na Chebsku mají farmářské trhy úspěch především v lázeňských městech. „Každých 14 dní pořádáme farmářské trhy, konají se ve Františkových a Mariánských Lázních,“ potvrdil jejich pořadatel Radek Aleš. Ve Františkových Lázních se konají pravidelně vždy v sudý týden v neděli v části Ruské ulice mezi ulicemi Máchova a Národní. Zákazníci je zde najdou až do konce října.

„V Mariánských Lázních je pořádáme každou lichou sobotu od 8 do 15 hodin, a to v parku Střed u křižovatky ulic Hlavní, Masarykova a Reitenbergerova. Mimořádný farmářský trh se zde pak uskuteční v sobotu 12. 5. 2018 v rámci slavnostního zahájení lázeňské sezóny a přes léto se sem budou trhy vracet každý týden,“ podotkl Radek Aleš.

Farmáři mohou své výpěstky, ale i další zboží prodávat také v Aši. „Farmářské trhy je možné na Poštovním náměstí dle platného tržního řádu provozovat, ale dle zkušeností z posledních měsíců pozoruji výrazně menší zájem ze strany prodejců,“ uvedl mluvčí ašského městského úřadu Milan Vrbata. Prodejce musí mít svůj stánek, za zábor zde vždy v pondělí od 8 do 16.30 hodin platit nemusí.

Už několik organizátorů pořádalo farmářské trhy také v Chebu, ale vždy jen pár měsíců. Prý o ně nebyl zájem.

Lampionový průvod. Ilustrační foto
OTÁZKA PRO: Tomáše Ivaniče, mluvčího chebské radnice