Od loňského roku mohou obdivovat také největší model tohoto parku, a to zmenšeninu zámku Lednice.

„Celou zimu jsme také pracovali na opravách modelů a všechny miniatury jsou v perfektním stavu, s novými barvami, všemi funkčními prvky, a především vizuálně zcela bez chyb,“ sdělil Tomáš Slifkaz parku Boheminium.

Zájemci mohou zhlédnout nejznámější modely českých památek, a to se zacílením na regionální objekty – hrady i zámky z Plzeňska, rozhledny Karlovarského kraje nebo příhraniční statky.

Na jednom místě tak lze spatřit například hrad Karlštejn, rozhlednu Ještěd, mariánskolázeňskou kolonádu, pohádkový zámek Červená Lhota a také ten nejnovější, zámek Lednice.

„Jedná se o největší model, který jsme zatím návštěvníkům představili,“ uvedl Tomáš Slifka. „Stavba trvala přes 8 měsíců a na realizaci se podílelo 12 modelářů, umělců a řemeslníků. Celý proces začal jako již tradičně ve věznici v Horním Slavkově, kde vznikl návrh a celý skelet včetně všech detailů. Poté byl model převezen do naší dílny, kde byl opatřen ochranným nátěrem a barvami. Rozměry modelu jsou impozantní, délka včetně skleníku 8,6 metru a šířka 5,5 metru. Zajímavostí tak je, že se lednický zámek s rozlohou 47,3 metrů čtverečních řadí mezi největší modely staveb na světě. V našem areálu patří mezi největší taháky a jeho výrobou jsme splnili další metu z top České republiky, kam řadíme třeba ještě Pražský hrad, Hlubokou nad Vltavou, Karlštejn, Loket nebo Český Krumlov,“ upřesnil Tomáš Slifka.

Park je v sezóně otevřen každý den od 10 do 18 hodin, bez ohledu na počasí, víkend či státní svátek.

Adámek Chramosta.
Je to skvělá zpráva, říkají rodiče nemocného Adámka